Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /wordpress/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
WYCIECZKA SZLAKIEM SŁAWNYCH NYSAN - Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie
Wydawanie wniosków na świadczenia rodzinne, wychowawcze, fundusz alimentacyjny i „dobry start” od dnia 16.07.2018 r. Przyjmowanie od dnia 01.08.2018 r.

WYCIECZKA SZLAKIEM SŁAWNYCH NYSAN

Świetlica Socjalna wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną oddział w Nysie przygotowała w dniu 14 sierpnia wycieczkę dla dzieci i młodzieży pn. „Szlakiem sławnych Nysan – Josepha von Eichendorffa”.

Pani Małgorzata Łomnicka oprowadziła naszą grupę szlakiem, który prowadził do poznania domu, w którym spędził ostatnie lata życia pisarz, a także pomnik poświęcony pamięci poety oraz grób na Cmentarzu Jerozolimskim. Dzieci uczciły pamięć poety zapalając znicz na jego grobie.

Dodatkowo, Pani bibliotekarz wskazała wzgórze Chalottenhöhe, na którym znajduje się  altana widokowa, z której można ujrzeć wspaniały widok m.in. na jezioro, a w dalszej perspektywie na Góry Opawskie. Było to miejsce często odwiedzane przez poetę Josepha von Eichendorffa.

Zachęcamy do wspólnych spacerów z rodzinami i poznawanie historii naszego miasta.

« 1 z 6 »