Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /wordpress/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Szansa na aktywny start - Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie
Wydawanie wniosków na świadczenia rodzinne, wychowawcze, fundusz alimentacyjny i „dobry start” od dnia 16.07.2018 r. Przyjmowanie od dnia 01.08.2018 r.

Szansa na aktywny start

W piątek 5 września 2014 roku w Parku Miejskim w Nysie odbył się Festyn integracyjny dla uczestników projektu „Szansa na aktywny start” i ich rodzin. Impreza połączona była z Dniem Seniora- całość realizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie.

« 1 z 14 »

Na Festynie gościliśmy nie tylko uczestników w/w projektu, ale również szanownych Seniorów, gości ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nysie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nysie. Obecni byli uczestnicy projektu również realizowanego przez OPS Nysa „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu Gminy Nysa”.

Biesiada wypadła znakomicie przede wszystkim dzięki pięknej słonecznej pogodzie. Organizatorzy zadbali o bogatą ofertę gastronomiczną i kulturalną. Jak woda rozeszły się domowe wypieki przygotowane przez opiekunki z Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie. Dodatkowo każdy z uczestników mógł spróbować pyszności z grilla: kiełbaski, kaszanki czy szaszłyka i innych pyszności.

Pantomima pt.„ O rybaku i złotej rybce w wersji nowoczesnej” w wykonaniu uczestników projektu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu Gminy Nysa” odniosła spory sukces i została nagrodzona wielkimi brawami.

Z kolei występ Nyskiej Grupy Jazzowej w wykonaniu uczniów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie wprawił uczestników w miły nastrój.Rówież pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez Maltańską Służbę Medyczną cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Na Festynie nie mogło również zabraknąć konkursów z nagrodami. Uczestnicy mogli rywalizować ze sobą w następujących konkurencjach: rzut woreczkami z piaskiem do celu, rzut woreczkami do hula-hop czy skakanie w workach na czas. Na najlepszych zawodników czekały wspaniałe nagrody.

W przerwach, do tańca, zagrzewał Wojciech Prędota znanymi hitami muzycznymi. Parkiet do tańca nie pustoszał ani na chwilę – uczestnicy z radością pląsali w rytm znanych melodii. Równie chętnie rozmawiano ze sobą przy kawie i herbacie,
a uśmiechy nie znikały z twarzy przybyłych.

W opinii wielu uczestników Park Miejski to wymarzone miejsce na popołudniowe biesiady. Festyn zakończył się o 14.00. Na pewno nie będzie to ostatnia tego typu impreza.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz tym, którzy nam pomagali
i okazali wsparcie w jakiejkolwiek formie.

 

Projekt „Szansa na aktywny start” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.