Pod koniec maja zostały wznowione działania w Świetlicy. Mogliśmy nareszcie zobaczyć i usłyszeć się jak dawniej, a nie wirtualnie. Od początku wzięliśmy się do pracy, koniec roku szkolnego zbliżał się wielkimi krokami, a nauki i zadań był ogrom. Wspólnymi siłami daliśmy rady. Chociaż nauka pochłaniała większość czasu staraliśmy się również znaleźć czas na zabawę i zajęcia co było nie lada wyzwaniem ze względu na restrykcje epidemiczne. Dystans społeczny i konieczność zrezygnowania z większości wyposażenia staraliśmy się rekompensować w inny sposób. Kiedy tylko sprzyjała pogoda wychodziliśmy na świeże powietrze.
W ramach projektu odbywały się zajęcia z logopedą, pielęgniarką oraz zajęcia sportowe. Na zajęciach plastycznych dzieci zrobiły laurki na Dzień Mamy, letnie wachlarze z bibuły i przepiękny plakat z okazji Dnia Oceanu. Zachęciłyśmy dzieci, aby same zmieniły wystrój Świetlicy na lato, co poskutkowało nową wakacyjną gazetką i nowym wystrojem okien. Dzieci spisały się na szóstkę! Pod koniec czerwca odwiedził nas pszczelarz Pan Jacek Mikulski, który przybył do nas wraz ze sporą gromadka pszczół. Niesamowite przeżycie i choć pszczółki były w pudle ze szklanymi szybami, i nic nam nie groziło to budziły respekt wśród nas. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tych maleńkich pracowitych stworzonkach: ile żyją, co jedzą, jak rozpoznać królową oraz jaką ciężką pracą jest opieka nad pasieką.
Nasi kolejni goście przybyli z Konradowej, a dokładnie ze Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt. Gościem honorowym była cudowna suczka, podopieczna i ulubienica wolontariuszy Schroniska. Stała się ulubienicą i naszych dzieci. Skora do zabawy chętnie bawiła się z naszymi dziećmi. My za tą wizytę odwdzięczyliśmy się przekazując gryzaki własnoręcznie wykonane przez dzieci w Świetlicy.
Przed nami upragnione wakacje będziemy korzystać z nich w pełni pragnąc nadrobić czas kiedy nie mogliśmy być razem, a wydarzy się wiele….
Zajęcia oraz warsztaty, w tym również dożywianie dzieci i doposażenie świetlicy realizowane są w ramach projektu „Bracia nasi najmniejsi – uczę się być dobrym”, które finansowane ze środków Gminy Nysa.